Çeyiz seti tanıtımları ile komisyonlu ek kazanç kapısı

İş fikirleri kategorisine 29 Ekim, 2016 tarihinde eklendi, 353 defa okundu

Çeyiz seti konusunu geçtiğinde bayanların ilgi odağı olan ve hoşuna giden bir içerik olduğunu düşünüyorum. Türk kadınlarının kültür ve geleneklerine bakıldığında çeyiz seti kelimesi bilindik ve kulağa hoş gelen bir cümle olabiliyor onlar için. Çünkü kadınlar bu zevki bir kereye mahsus hazırlayarak düğün öncesi hazırlığının bir başlangıç seviyesi olarak görünen bu işi yapmış oluyor.

Çeyiz çok eski zamanlardan kalan bir konudur. Evlilik yapmak üzere gelin yani kız tarafı erkeğe yani damata yardımcı olabilmek adına çeyiz seti hazırlayarak erkek tarafına maddi olarak destekte bulunabilir. Düğün öncesinden başlayan hazırlıklar düğün zamanına kadar ufak çaplı olsun normal çaplı olsun eşyalar gelin tarafından hazırlanarak çeyiz seti oluşturulabilir.

Çeyiz setine genelde küçük eşyalar konulabiliyor. Durumunu iyi olan gelin tarafı daha çok masraf yaparak işi daha yüksek safhalara getirebiliyor. Günümüzde hala çeyiz seti bulunuyor ve satışı paket halinde yapılabiliyor. Çoğu ev aksesuarı satan mağazalar dükkanlarında çeyiz seti adı altında sunulan kampanyalı paketlerini öne sürmektedirler. Gelin tarafı çeyiz setini alabilmek için zaman zaman alışverişe çıkarak çeyiz setini tamamlamaya çalışır. Bu durum geleneksel olarak halen devam ediyordur. Modern yaşantıda modern çeyiz setleri yerini almış olsa da mağazaların sunduğu teklifler ve fiyatlar oldukça cüzzi rakamlara gelebiliyor ve insanları da cezbedebiliyor. Oluşturulan çeyiz seti gelin ve damat evlendikten hemen sonra gelin tarafından taşınarak yeni eve getirilir. Bu işlemde yürüyen tarz bu şekilde biliniyor.

Çeyiz seti

Çeyiz seti

Şimdi size çeyiz seti hakkında nasıl ek kazanç elde edebilirsiniz, bunu açıklamaya çalışacağım. Fazla yorulmadan çevrenize gerekse İnternet üzerinde bulunan takipçilerinize tanıtım yaparak sizde çeyiz seti satıp komisyon usulü çalışabilirsiniz. İşlem çok basit ve oldukça hızlı ilerleyebiliyor. Örnek olarak çeyiz seti karaca mağazaları ile anlaşma yaparak sizde oradan çeyiz seti üzerine almış olduğunuz katalogları çevrenizde tanıtarak satışını gerçekleştirdiğinizde komisyonunuzu alır ve paranızı sayabilirsiniz. Oldukça basit gözüken bir iş olsa da burada sizin yapmanız gerek tek işlem çeyiz setini beğendirmeniz olacaktır. Karşı tarafa beğendirdiğiniz çeyiz seti paketinin satışını gerçekleştirdiğinizde komisyonunuzu alarak işin ne kadar keyifli hal alacağını görebilirsiniz. Fiyat ve çeyiz seti paketinin içeriğine göre değişecek olan komisyonlarınız anlaşma yaptığınız yer ile alakalı bir durumdur. Her firma kendi durumu ve çizgisine göre komisyon oranları belirlemekte ve izlere bunu anlaşma esnasında ifade etmektedir.

Etiketler : , , , ,

Başvuru Gönder

DMCA.com Protection Status