Evde Davetiye İşi Yapmak

Evde ek iş ilanları kategorisine 23 Temmuz, 2018 tarihinde eklendi, 697 defa okundu

 

Evde para kazanmak ve ek gelir elde etmek isteyenler için günümüz şartlarında birçok evde iş imkanı bulunmakta. Bu evde iş imkanlarından biri de el becerisine ve yaratıcılığa bağlı davetiye işidir.

 

Yaratıcı insanlar düğün davetiyelerinin sağlayacağı iş imkanlarının farkındadırlar. Kumlu cam şişelerin içerine koyulmuş davetiyelerden, tavus kuşu tüyleriyle süslenmiş davetiyelere veya muhafazakar fontlarla yazılmış kalın kağıtlara basılan davetiyelere kadar birçok farklı tasarımlarda davetiyeler hazırlayarak evde para kazanabilirsiniz. Evlenecek çiftler düğün davetiyelerinin dikkat çekici olmasını isterler ancak bunu nasıl yapacaklarını bilmezler. İşte bu noktada ev hanımları için evde güzel bir iş imkanı oluşmaktadır. Siz de evde davetiye işi yaparak para kazanmak istiyorsanız yazımızı sonuna kadar dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

 

Evde davetiye işine nasıl başlanır?

1 – Rekabeti araştırın. Çevrenizdeki benzer işletmeleri araştırarak kendi nişinizi tanımlayın. Çevrenizde bir sürü sıradan davetiyeci varsa farklı konseptlere yönelebilirsiniz. Örneğin evinizden kumaş kaplı davetiyeler yaparak farklılık yaratabilirsiniz.

 

2 – İzinler için başvurun. Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın. Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin. Evde işinizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir. Ayrıca vergi dairesine başvurarak vergi işlemlerinizi halledin. Ancak küçük çaplı başlayacaksanız bu tür izinlere gerek olmayabilir.

 

3 – Davetiye malzemeleri alın. Evde davetiye işine başlarken antetli kağıt, zarflar ve katlanabilir kartlar da dahil olmak üzere geniş çeşitlilikte kırtasiye alışverişi yapmanız gerekir. Birkaç yıl içinde demode olacak pahalı yazıcılar almak yerine güncellik ve profesyonellikle ün salmış güvenilir yerel yazıcılardan alın.

 

4 – Örnek ciltler yapın. Gelinlerin ve damatların düğün davetiyelerine karar vermelerine yardımcı olmak için profesyonel ve kaliteli örnek ciltler hazırlayın. Üç boyutlu süslemeler, harflerden oluşan desenler ve çeşitli renklerden oluşan örnekler olsun.

 

5 – Evde yürüttüğünüz işin reklamını yapın. Telefon defterlerine kayıt olun, tamamlayıcı sektörlerdeki profesyonellere kartvizitler dağıtın ve trendi düğün bloglarında isminizin yer almasını sağlayın.

 

 

Evde davetiye işiniz için ihtiyacınız olanlar

İşletme ruhsatı

Vergi numarası

Satış izni

Davetiye malzemeleri

Yazıcı anlaşmaları

Ofis ekipmanları

Reklam araçları

Düğün blogları

Sektör dergileri

 

Evde yaptığım davetiyeleri nasıl satabilirim?

Gelinlik mağazaları, kuaförler, düğün salonları, matbalar, nikah şekeri dükkanları vb. yerlerle anlaşarak belli bir komisyon karşılığında davetiyelerinizi pazarlayabilirsiniz.Bu tür yerlere tasarladığınız davetiyelerin bir kataloğunu bırakmanız yeterli olacaktır.

 

İnternette kendi blogunuzu açabileceğiniz gibi gittigidiyor gibi ürün satış siteleri üzerinden davetiyelerinizi kolaylıkla satabilirsiniz.

 

Başvuru Gönder

7 Başvuru Yapılmış

 • EsraCevapla

  İyi günler,Ankara da ikamet ediyorum.Geri dönüş sağlarsanız sevinirim.

  Tem 23, 2018 06:43
  • Ekiş YazarıCevapla

   Merhaba Esra hanım iyi günler. Sitemizin amacı size evde yapılacak işler konusunda fikir vermektir. Eğer bu fikrimiz hoşunuza gittiyse iş ilanları sitesinden araştırmalar yapıp başvuru yapabilirsiniz.

   Tem 23, 2018 11:30
 • nurayCevapla

  bursa nilüferdeyim bu işi istiyorum

  Tem 23, 2018 21:11
  • Ekiş YazarıCevapla

   Sitemizin amacı size evde yapılacak işler konusunda fikir vermektir. Eğer bu fikrimiz hoşunuza gittiyse iş ilanları sitesinden araştırmalar yapıp başvuru yapabilirsiniz.

   Tem 24, 2018 12:50
 • emıne saglamCevapla

  paraya acıl ıhtıyacım var gerı donmenızı beklıyom ıstanbul maltepe fındıklı

  Tem 24, 2018 10:58
  • Ekiş YazarıCevapla

   Sitemizin amacı size evde yapılacak işler konusunda fikir vermektir. Eğer bu fikrimiz hoşunuza gittiyse iş ilanları sitesinden araştırmalar yapıp başvuru yapabilirsiniz.

   Tem 24, 2018 12:50
 • Sultan YükselCevapla

  Ankara mamak ek iş arıyorum ilgilenirseniz sevinirim

  Tem 24, 2018 16:53
DMCA.com Protection Status