EVDE ERİŞTE YAPMA İŞİ

Evde ek iş ilanları kategorisine 13 Eylül, 2018 tarihinde eklendi, 191 defa okundu

 

Ne güzeldir, bahçesinde tavukların dolaştığı, bahçesinde her türlü meyve sebzenin güzellikle sergilenildiği geniş avlulu köy evleri. Yazın başlar kış hazırlıkları o evlerde… Evin en küçüğü koşa koşa kümese gider ve yumurtaları toplayıverir bir çırpıda. Raflardaki unlar tatmin etmez, illa tanıdık bir yerel un toptancısı vardır. Konu komşu alınır unlar. Bir gün sonrası için sözleşilir. Bahçeye serilir kilimler, örtüler üzerine yer sofraları kurulur.

Yanına bir demlik ve tazecik bir çay. Başlanır hamurlar açılmaya, şarkılar türküler ve yanı başlarında oyun oynayan çocuklar eşliğinde… Ne keyifli bir gün olur düşünsenize… Hem kışa hazırlık yapılır hem de eğlenilir, sohbet edilir… Birlikten kuvvet doğar en nihayetinde.

Bu keyifli ve lezzetli eylemi kazanç elde edeceğiniz bir sermayeye dönüştürebilirsiniz. El becerilerinize güveniyorsanız, ve hamur işinde iddialıyım diyorsanız bu iş tam size göre. Aşağıdaki aşamaları takip ederek olumlu sonuçlara ulaşabilirsiniz.

  1. AŞAMA

Öncelikle bir piyasa araştırması yapın. Unun yumurtanın sütün fiyatlarını iyice inceleyip fiyat karşılaştırmaları yapın. Erişte de püh nokta malzemelerin bilhassa yumurtanın taze olmasıdır. Unun kalitesi de bir o kadar önemlidir tabi ki. Malzemelerinizi özenle seçtikten sonra bir sonra ki aşamaya geçebilirsiniz.

2. AŞAMA

Erişte kesimin de bir diğer önemli konu ise; materyallerdir. Oklavanız, hamur tahtanız bu işe uygun olmalıdır. Hamurun ince kesiminde bunun çok faydası olacaktır. Ve unutmayın! Bu iş bir ekip işidir. Yardımcılarınız da sizin gibi bu işlerden anlayan insanlardan oluşmalıdır.

3. AŞAMA

Unu yumurtayı sütü aldınız, oklavanız tahtanız da hazır, sizin gibi maharetli yardımcılarınız da görev başında, o halde yapmanız gereken tüm becerilerinizi göstermektir. Yetenekleriniz açığa çıktıkça; keseniz daha da bol kazançla dolacak.

4.AŞAMA

İnce ince kestiğiniz eriştelerinizi paketleme sırası şimdi de. Organik ürün satan marketler görüntü ve sunuma çok önem verdiği için paketleme işinde görseli ön plana almalısınız. Bunun için şık kumaşlar, renkli ipler, şeffaf poşetler kullanabilirsiniz.

 

5. AŞAMA

Yapmanız gereken son şey ise erişte alımı yerler bulup, ürününüzü pazarlamaktır. Erişte talebinde bulunabilecek firmalar;

-Yemek Fabrikaları

-Restoranlar

-Organik Ürün Marketleri

-Unlu Mamüller Satış Noktaları

-Yerel Marketler

Becerilerinizi kazanca dönüştürmeniz dileğiyle…

 

Başvuru Gönder

DMCA.com Protection Status