EVDE İŞ ELDİVENİ PAKETLEME İŞİ

Ek iş, ek gelir kategorisine 11 Ekim, 2018 tarihinde eklendi, 649 defa okundu

Dünya genelinde yaşanan iş kazalarının oranlarına bakıldığında, iş güvenliği için yeterli tedbirlerin alınmadığı gözlemlenmiştir. Yapılan istatistiklerde iş kazalarının büyük bir bölümünün vücudun el bölgesinde meydana geldiği görülmektedir. Bu kazaların başlıca sebepleri arasında dikkatsizlik ve güvenlik ürünlerinin kullanılmadığı ortaya çıkmaktadır. Özellikle iş eldiveni kullanmayanlar el kazalarına daha sık maruz kalmaktadır.

Bir iş yaparken mutlaka gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir. Her ne iş yapıyor olursak olalım mutlaka ama mutlaka iş eldiveni kullanılması gerekmektedir. İş eldivenleri dışarıdan gelebilecek her türlü darbeyi önleyeceği için iş bitimine kadar mutlaka kullanılmalıdır. İş eldiveni koruyucu bir ürün olduğu için İşçi sağlığı ve İşçi güvenliği tüzüğü gereği tehlikeli işler de çalışan kişilerin kullanması zorunludur.

İş güvenliği malzemeleri satan bütün marketlerde, nalbur ve yapı marketlerde iş eldiveni uygun fiyatlara paketler halinde satılmaktadır. Reyonlarda satışa sunulmadan önce paketleme aşamasından geçen iş eldivenleri üretici firmalar tarafından özenle paketlenip satışa hazır hale getirilir. Tabi bazı dönemlerde yoğun olan imalatçılar ellerinde ki paketleme işlerini dışarı ek iş olarak yaptırmak durumunda kalabiliyorlar. Çok yoğun sipariş aldıklarında bu yönteme başvuran firmalar bu sayede kısa sürede paketleme işlerini tamamlamış oluyorlar.

İş eldiveni nedir?

İş güvenliğini sağlamak amacı ile tehlikeli işlerde çalışanların yada tadilat, tamirat gibi işlerde meşgul olanların kullandığı, genellikle sarı renkte olan, özel olarak dayanıklı kumaş yada plastikten üretilen iş güvenliği malzemesine iş eldiveni denir.

Yapılacak işin niteliğine göre farklı farklı iş eldiveni kullanılmaktadır. Mekanik iş eldiveni, termal iş eldiveni, kimyasal iş eldiveni, radyasyon iş eldiveni ve elektriğe karşı dayanıklı iş eldiveni en çok tercih edilen iş eldiveni çeşitlerinin başında yer almaktadır.

İkea, Koçtaş, Tekzen gibi büyük yapı marketlerde, nalbur ve iş güvenliği malzemeleri satan marketlerde paket halinde bulunan iş eldivenlerini, evinizde paketleyerek ek gelir elde edebilirsiniz. Firmaların belirteceği şartlara uygun olarak yapacağınız paketleme işinden aylık ortalama 1.000 TL kazanç sağlamanız mümkün.

İş eldiveni paketleme işi nasıl yapılır?

Yukarıda yapılacak işe göre birbirinden farklı iş eldiveni çeşitleri olduğundan bahsetmiştik. İmalat yapan firmalar karışık bir şekilde birbirinden farklı kalitede ki bu eldivenleri size teslim edecek. Aynı şekilde eldivenlerin üzerinde yazan kodların yer aldığı bir listeyi de size teslim edecek. Bu listede eldivenlerin bilek kısmında yazan kodların ne anlama geldikleri yazmakta. Her kod o eldivenin hangi iş modeline uygun olduğunu göstermektedir. Listede ki kodlara ve eldivenin üzerinde ki kodlara bakarak eldivenleri modellerine göre tek tek ayıracaksınız.

Ayırma işleminin ardından modellerine göre sağ ve sol eldivenleri çiftleyip firmanın kartı ile birlikte birbirine zımbalayıp pakete koymak için hazır hale getireceksiniz. Daha sonra eldivenleri koyacağınız paketleri katlama yerlerinden katlayarak kutu haline getireceksiniz. Her bir kutunun içerisine 1 adet eldiven koyup kutuların ağzını para bandı ile kapatarak koliye dizip paketleme işini tamamlamış olacaksınız.

İş eldiveni paketleme işi kaç para kazandırır? Nasıl başvuru yapılır?

İş eldiveni paketleme işinde paketlediğiniz ürün başına ödemeniz hesaplanır. Paket başına yaklaşık olarak 20 kuruş kazanırsınız. 10 pakette 2 TL, 100 pakette 20 TL, 1000 pakette ise 200 TL ve katları şeklinde kazanmaya devam edersiniz. Bu gibi ek iş modellerinde önemli olan işlerin sorunsuz, eksiksiz bir şekilde teslim edilmesidir. Düzenli bir şekilde işleri teslim ettiğiniz taktirde firmalar sizinle uzun süreler çalışmaya devam edecektir. İlk başlarda eliniz biraz  yavaş olabilir ama alıştıkça çalışmaya devam ettikçe eliniz hızlanacaktır ve kazancınızda bu doğrultuda artmaya başlayacaktır. Bu iş ile aylık 1.000 TL kazanç sağlayan bir çok kişi bulunmakta.

Sizde evinizde iş eldiveni paketleme işi yaparak aile ekonomisine katkı sağlamak istiyorsanız, aşağıda bulunan başvuru formunu detaylı bir şekilde doldurup göndererek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz ek iş veren firmalar tarafından günlük olarak incelenip değerlendirildikten sonra işin durumuna göre size geri dönüş yapılacaktır.

 

Başvuru Gönder

10 Başvuru Yapılmış

 • GülbaharCevapla

  Ekibim var bagcilar da yaşıyorum çalışmak istiyom

  Eki 11, 2018 13:14
 • FeyzaCevapla

  Kayseri’de yaşıyorum iş istiyorum lutfen

  Eki 11, 2018 21:16
  • Ekiş YazarıCevapla

   Merhaba yazıdaki aşamaları yerine getirdikten sonra işverenler tarafından değerlendirmeye alınacaksınız.

   Eki 12, 2018 09:08
 • SemaCevapla

  Hale hazırda evlere iş veriyorum iş yerim mevcuttur,kişi sayısı 200 üzerindedir bilgi almak isterim İstanbul Bayrampaşa

  Eki 12, 2018 09:55
 • MihribanCevapla

  Üniverste mezunuyum işsisizim evde cok bos vaktim var bu işi yapabilirim işinize talibim düzenli ve titizim aldığım işi zamanında yetiştiririm

  Eki 12, 2018 17:17
 • GÜLAYCevapla

  Kocaeli gebze darıca

  Eki 13, 2018 13:07
 • TürkanCevapla

  Merhaba Bursa’dan yazıyorum şehir bilgisi verirmisiniz. Ekibim var yüksek adetli işlerinizi gönderebilirsiniz

  Eki 21, 2018 13:27
 • Hediye işlerCevapla

  Paketleme işi yaptık Bağcılar İstanbul lütfen dönüş yapın acil işe ihtiyacımız var

  Eki 26, 2018 22:24
 • AHMETCevapla

  İyi günler ek işe ihtiyacim var elim yatkintir bir okadarda hizli ve pratiktir ben bu işi yapmak istiyorum saygilar. KAYSERİ

  Eki 28, 2018 12:37
  • Ekiş YazarıCevapla

   Merhaba başvurunuz işverenler tarafından değerlendirilecektir.

   Eki 29, 2018 06:50
DMCA.com Protection Status