EVDE KEFİR ÜRETEREK KAZANÇ ELDE ETME

Evde ek iş ilanları kategorisine 23 Eylül, 2018 tarihinde eklendi, 252 defa okundu

Kaliteli Kefir Nasıl Üretilir?

Kaliteli bir ürün ortaya çıkartmak istiyorsanız bunun için öncelikli olarak kullanacağınız sütün kalitesine dikkat etmeniz gerekir. İnek, koyun, keçi sütlerinden elde edilebilen kefir, bu sütlerin içerisine ilave edilen kefir granülleri sayesinde belli bir fermante döneminden geçtikten sonra oluşmaktadır. Bu bir mayalama dönemidir. Evinizde bulunan kaliteli süte 2-3 oranında kefir mayası katarak yaklaşık 10-15 derecelik bir ortamda 1 ya da 2 gün bekledikten sonra ev yapımı kefirinizi afiyetle tüketebilirsiniz. İçerisinde oldukça yüklü mineralleri vitaminler ve aminoasitler barındıran kefir, uykusuzluk, iştahsızlık, böbrek ve karaciğer rahatsızlıkları, bağışıklık sistemi ve kolesterole oldukça iyi gelmektedir.

Siz de evinizde bu besin deposu içeceği üretip belli yerlere satışını yaparak gelir elde edebilirsiniz.

Ürettiğiniz Kefiri Nasıl Satabilirsiniz?

Kefir ülkemizde de oldukça fazla tüketilen bir gıda haline gelmiştir bu sayede evinizde ürettiğiniz kefirin satışını oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikli olarak yine sosyal medya platformları üzerinden her şeyin tanıtımını yapabileceğiniz gibi evinizde ürettiğiniz kefir içeceğinin de tanıtımını yapabilirsiniz. Bunun için kendi adınıza organik besinler içerikli bir kanal ya da sosyal medya hesabı açabilir, üretim aşamalarından bahsedebilir ve ürettiğiniz kefirin reklamını yapabilirsiniz. Özellikle Youtube gibi video kanalları üzerinden abone ya da takipçilerinize evinizde hangi ortamlarda ve nasıl kefir ürettiğiniz ile alakalı videolar çekerek çeşitli tanıtım aktivitelerinde bulunabilirsiniz. Bu sayede internet üzerinden belli noktalara kefir içeceği satışı yapabilirsiniz.

Bu gibi yöntemlerin yanı sıra oturduğunuz şehirde muhitinize yakın süt ürünleri dükkanlarına ya da çeşitli restaurant ve kafelere kefirinizden örnekler götürerek bir anlaşmaya varabilir ve bu mekanlar vasıtası ile evinizde ürettiğiniz kefirin satışını yapabilirsiniz.

Başvuru Gönder

1 Başvuru

  • GÜLAYCevapla

    Kocaeli gebze darıca

    Eyl 23, 2018 19:23
DMCA.com Protection Status