EVDE KÜRDAN PAKETLEME İŞİ

Ek iş, ek gelir kategorisine 1 Ekim, 2018 tarihinde eklendi, 547 defa okundu

Kimseye muhtaç olmadan geçinebilmek bu devirde en büyük lükslerden biri olsa gerek. Yaşanan ekonomik zorluklar, bir çok kişi için geçinebilmeyi zor hale getiriyor. İnsanlar birikim yapmaktan ziyade, ay başını borçsuz harçsız getirebiliyorsa buna sevinir hale gelmiş durumda. Bu yüzden bir çok kişi özellikle evde bir hayli boş vakti olanlar, evde ek iş yaparak ekstra olarak gelir elde etmenin yollarını arıyorlar.

Evlere ek iş veren bir çok firma bulunmakta. Bu firmalar genellikle evde kutulama, katlama yada paketleme işleri yaptırmakta. Bu iş modelleri arasında en çok tercih edileni ise kibrit paketleme işi olarak bilinmekte. Bu iş modeli ile aylık 1400 TL civarında ek gelir elde etmeniz mümkün.

Kibrit nedir? Kibrit paketleme işi nasıl yapılır?

Ağaç dallarından yapılan, yapısı itibari ile kürdana benzetilen uç kısmında sürtünme ile yanma özelliğine sahip bir madde bulunan, yanıcı özelliği olan karton yada tahta parçasına kibrit denir. Asıl anlamı kükürt olan kibrit Arapçadan Türkçeye çevrilmiştir. İlk kibrit 1809 yılında İngiliz bilim adamları tarafından icat edildi. Türkiye ilk kibriti 1929 yılında Avrupa’dan ithal etmeye başladı. Türkiye’de ki ilk kibrit fabrikası 1932 yılında İstanbul’un Büyükdere semtinde kuruldu.

Kibrit paketleme işinin nasıl yapılacağını anlatmaya başlamadan önce, bu işin tehlikeli ve yanıcı özelliği olduğu için paketlemenin yapılacağı alandan çocukların uzak tutulması gerekmektedir. Aynı zamanda firma tarafından yangın söndürme tüpü de güvenliğiniz açısından size temin edilecektir. İşi verecek olan firma görevlisi güvenliğiniz açısından işin yapılacağı alanı kontrol edecek, paketleme işini nasıl yapacağınızı ve yangın söndürme tüpünü acil müdahale gerektiren durumlarda nasıl kullanacağınızı size detaylı bir şekilde anlatacak.

Kibrit paketleme işi oldukça basit bir kaç aşamadan oluşmaktadır. Kibrit taneleri ve kibrit kutuları ayrı ayrı olarak çuvallarla size getirilecek. Her bir kibrit kutusuna 40 adet gelecek şekilde kibrit çöpleri sayılıp koyulacak. Kibrit çöplerini kutulara koyduktan sonra, her bir ambalajda 10 adet kibrit kutusu olacak şekilde doldurduğunuz kibrit kutularını üst üste dizip kağıt ambalajlarına saracak, para bandı ile bantladıktan sonra paketleme işini bitirmiş olacaksınız. En son işlem olarak da biten paketleri kolilere dizip kapatarak işi teslim edeceksiniz. Firma görevlisi günlük olarak gelip yaptığınız paketleri sizden teslim alacak. Küçük bir hatırlatma; kibrit çöplerini paketlerken elinize batmaması için eldiven takmanız sizin faydanıza olacaktır.

Kibrit paketleme ne kadar kazandırır? Başvuru nasıl yapılır?

Kibrit üretimi yapan firmalar, bu işin biraz riskli bir iş olduğunun bilincinde olduğu için ödeme konusunda fazlası ile eli açık davranırlar. Özellikle bu paketleme işi devlet kurumları tarafından denetlendiği için firmalar işi verdikleri kişilere ssk yaptırmak zorundalar. Ortalama olarak kibrit paketleme işinden aylık 1400 TLcivarında kazanç elde edersiniz. Bu tür paketleme işlerinde alacağınız ücreti birazda işi yapacak kişiler belirler. Eliniz ne kadar seri ve pratik olursa o kadar çok paketleme işi alabilir, böylelikle daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

 

Başvuru Gönder

9 Başvuru Yapılmış

 • Melahat ÇakanCevapla

  İzmirden yazıyorum işsizim bu işi çok istiyorum aileme katkım olmasını istiyorum e mail adresimi bırakıyorum geri dönüş yaparsanız sevinirim iyi günler diliyorum görüşmek üzere hoşçakalın.

  Eki 01, 2018 19:54
 • MAHUR DİNCERCevapla

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum izmir de oturuyorum geri dönüş yaparsınız sevinirim.

  Eki 02, 2018 16:45
 • EsraCevapla

  ŞANLIURFA DA YASIYORUM EVDE PAKETLEME ISI YAPMAK ISTIYORUM

  Eki 02, 2018 19:02
 • ayselCevapla

  ankara keçiören geri dönüş yaparsanız sevinirim.

  Eki 03, 2018 19:03
 • ALTAN AŞIKCevapla

  KAYSERİ ALTAN AŞIK HER TÜRLÜ PAKETLEME İŞİ YAPARIZ

  Eki 04, 2018 10:13
 • AsliCevapla

  Izmır Karsiyaka dayım.evde paketleme işi yapmak istiyorum

  Eki 04, 2018 12:44
 • EmelCevapla

  İstanbul bağcılardayım iş istiyorum

  Eki 04, 2018 17:57
 • EbruCevapla

  Bu işe çok ihtiyacım var lütfen dönüş yapın Tekirdağ Malkara ilçesi yazıyorum

  Eki 06, 2018 19:06
 • Nazlıhan ulusoyCevapla

  Hatay dörtyol da oturuyorum Evde paketleme işi yapmak istiyorum

  Eki 07, 2018 05:05
DMCA.com Protection Status