Evde Meyve Kurutma İşiyle Para Kazanın

Evde ek iş ilanları kategorisine 24 Temmuz, 2018 tarihinde eklendi, 183 defa okundu

Yaz aylarında çarşı pazarda birbirinden güzel ve lezzetli meyveleri bulabiliyor, ancak kış aylarında aynı güzelliğin ve lezzeti bulabilmek pek mümkün değil. Bu nedenle genellikle kış aylarında tüketilmek üzere yaz aylarında meyve kurutuluyor. Özellikle Anadolu’da insanların yoğun bir şekilde tükettiği bu kurutulmuş meyveler, evde ek iş arayanlara da para kazanma fırsatı sağlıyor.

 

Yaz aylarında evde boş vaktiniz varsa ve bol güneş alabilen bir balkon veya dam – çatı, bahçe sahibiyseniz eğer meyve kurutup bunları kış aylarında satışa sunabilirsiniz. Uzun vadeli bir iş olması kapsamında aynı zamanda düşündüğünüz kadar zor ve yüksek sermaye talep etmiyor.

Kurutulabilecek Meyveler:

 

Kayısı

Erik

Armut

Muz

Şeftali

Üzüm

Özellikle bulunduğunuz bölgede yetişen ürünleri tercih edin, bu size masrafları kısma fırsatı sağlayacak. Birçok meyve yetiştiği bölgede daha uygun fiyatlar ile satılmaktadır.

 

Belirlediğiniz meyvelerden bütçeniz doğrultusunda satın aldıktan sonra bunları kurutmanız gerekecek. Her meyvenin kurutulma işlemi farklıdır. Meyvelerin nasıl kurutulacağını bilmiyorsanız eğer, Youtube’de bu konuda binlerce video bulunuyor. Aradığınız meyve ile ilgili kurutulma işlemini videolar aracılığıyla rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

 

NASIL SATILIR?

Kurutulmuş meyveleri satmak çok büyük bir sorun değil. Kasım – Aralık aylarına kadar meyveleri kurutulmuş bir şekilde sağlıklı depoladıktan sonra bu ürünleri organik satış yapan mağazalara rahatlıkla satabileceğiniz gibi, pazarda tezgah sahibi olan esnaflara da komisyon karşılığında bırakabilirsiniz. Eğer kuruttuğunuz meyvenin miktarı az ise bunu çevrenize, komşularınıza da rahatlıkla satabilirsiniz. Meyvelerin tadında ve görünümünde herhangi bir sorun yoksa, sizden bir kere meyve satın alan bir müşteri bir sonraki yıl mutlaka sizi arayacaktır.

 

Ortalama olarak 2017 yılında bu işi yapan ev hanımları her 1 kilogram kurutulmuş meyveyi 4 katına rahatlıkla satmayı başardı.

Başvuru Gönder

DMCA.com Protection Status