EVDE ŞARKI SÖZÜ YAZMA İŞİ

Ek iş, ek gelir kategorisine 2 Kasım, 2018 tarihinde eklendi, 128 defa okundu

Kaleminize güveniyor musunuz? Yazmak sizin için bir tutku mu?

O halde bu iş tam size göre!

Yazmak; insanı geliştiren, zihnine farklı pencereler açan, zaman ve mekan olgusuna başka bir boyut kazandıran eşsiz bir eylemdir. Yazın hayatınız tüm avantajların yanı sıra keyifli bir alışveriş ortamına dönüşebilir. Bunun için yapmanız gereken aşağıda gösterdiğimiz aşamaları dikkatlice gerçekleştirmek.

1.AŞAMA
Öncelikle nasıl bir şarkıya söz yazmak istediğinize karar verin. Onlarca kategorinin içinden kaleminize en uygun olanı seçin. Bestekarları araştırıp kimin daha çok nasıl sözleri bestelediğini saptayın. Ve bestelenen şarkıların müzik piyasasında hangi sanatçılar tarafından talep edildiğini araştırın. Farklı türlerdeki şarkıların sözleri üzerine yoğun incelemeler yapın. Gerisi kaleminizin götürdüğü yere gitmekten ibaret.

2. AŞAMA
Önce güzel bir müzik ile ilham perinize çağrı yapın. Güzel bir kahve koyun kendinize. Kahvenin kokusu, fincanın buharı ile zihninizi özgür bırakın. Mürekkep kokusunu içinize çekerken tertemiz bir sayfaya dokunmanın keyfine varın. Yazacağınız sözlerin notalarda nasıl karşılık bulacağını hayal edin. Ve başlayın!
Profesyonel bir yazar olmak sakinlik ve disiplin gerektirir. Çevrenizde gözlemlediğiniz her şey o an şarkı sözünüzün teması olabilir. Zaten iyi bir müzik dinleyicisiyseniz bu konuda çok başarılı olacağınıza inanıyorum.

 

3.AŞAMA
Sanat dünyası ulaşılmaz gözükse de gerçekte durum hiç de öyle değildir. İnternetten ve sosyal medya hesaplarından menejerlere, müzik şirketlerine ve birçok sanatçının şahsına ulaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etme ve eserinizi pazarlama konularında iyi olmanız gerektiğini unutmayın.
Ne istediğini bilen tüm kalemlere şimdiden bol şans!

Başvuru Gönder

DMCA.com Protection Status