EVDE TESBİH YAPIMI

Ek iş, ek gelir kategorisine 12 Ekim, 2018 tarihinde eklendi, 1.482 defa okundu

Tesbih Yapımı Ek İşi

Evde tesbih yapımı en çok tutulan ek işler arasında yer almaktadır ve birçok ek işten önce yani yıllar önce zaten evlerde sık bir şekilde yapılmakta olan bir çeşit iş olmaktaydı. Halen evlerden yapılabilecek işler arasında olan evde tesbih yapımı gün geçtikçe liderliğini korumaktadır. Evde tesbih yapma işinin kazancı da diğer işlere göre oldukça fazladır. Firmalar tesbih yapımı için firmalarında çalıştırmakta oldukları kişileri genellikle evlerinden tercih ediyorlar bunun sebebi evden oturarak yapılabilen işler arasında yer almasıdır. Yine diğer işler gibi bu işinde kötü bir yanı bulunmamaktadır. Evden yapılıyor olmasındaki en büyük etkenlerden biri de evinizde ailecek yapabiliyor olmanızdır. Yani genellikle eve alınan ek işler arasında yer alan evde tesbih yapma işini tek başınıza değil evinizde aileniz ile 3 4 kişi olarak da yapabilmeniz mümkünüdür. Hatta arkadaşlarınızı da toplayarak her gün evinize tesbih işi alıp yapabilirsiniz.

 

Evde tesbih Yapımı Ek İşi nasıl Yapılır?

Evde tesbih işinin yapılmasında herhangi bir zorluk yoktur. Anlaşmış olduğunuz firma evinize hazır boncukları ve ipleri göndermektedir. Her tesbihin ayrı boncuğu bulunmaktadır. Bir ip içerisine kaç adet boncuk geçirileceği belirtilir ve sizlerde boncukları sırasıyla ipe dizmeye başlarsınız. İpe dizmiş olduğunuz boncukların bazıları kırık çıkabilmektedir. Kırık olan boncukları ayırmanız yeterli olacaktır. Genellikle 200 – 300 adet tesbih çıkacak kadar boncuk gönderilir ve bunları ay sonuna kadar bitirmeye çalışırsınız. Boncukları bitirdikten sonra da dilediğiniz gibi satışını gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz size aylık olarak verilmiş olan belirli orandaki boncukları tesbih haline hızlı bir şekilde getirebilir ve kalan günlerde boş vakit geçirebilirsiniz. Yani size 500 adet tesbih yapım siparişi gelmiş ise 10 günde bunları bitirebilir ve 20 gün de tatil gibi yapabilirsiniz dilerseniz kalan 20 gün içinde ayrı bir ek iş alabilir ve bu işi yapabilirsiniz.

 

Evde tesbih Yapımı Ek İşinden Kazanç Nasıl Elde Edilir?

Genellikle yapılan tesbihler firmaya gönderilmektedir ve firma tarafından da anlaşmalı olunan tesbih satışı yapılan mağazalara gönderilmektedir. Mağazalara gönderildikten sonra da tesbihlerin satışları gerçekleştirilmektedir. Yine mağazalarda el işi ile yapılan tesbihler güzel fiyatlara satılmaktadır. Boncuk işi genellikle ek iş olarak tercih edilmektedir. Asıl iş olarak da yapan bayanlar olabilir ancak bu işi tam zamanlı değil yarı zamanlı yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü her zaman iş gelmeyebilir ve bazı durumlarda elinize az oranda sipariş gelebilmektedir. Bunun çözümü olarak da aynı anda iki veya üç firma ile anlaşabilirsiniz.Anlaşma sağladığınız firmalara da en kısa sürede tesbihlerin teslimatının yapılacağını bildirmelisiniz.

Evde tesbih Yapımı Ek İşi Veren Firmalar Nelerdir?

Boncuk işi vermekte olan firmalara ulaşmak istiyorsanız yine internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Birçok firma aslında internet üzerinden bazı zamanlarda ilan vermektedir. Genellikle bu işi tek kişi değil ailecek yapacak olanları tercih ediyorlar. Bunun sebebi verdikleri siparişler hem daha çabuk bitiyor hem de çok daha kısa sürelerde hızlı bir şekilde sipariş alımı gerçekleştirilebilmektedir. Bu firmalar ile anlaştıktan aylık olarak beklentinizi de kendilerine belirtebilirsiniz fakat birçok firma şu kadar tesbih başına şu kadar ücret mantığında çalışmaktadırlar.  O yüzden kendinizi ona göre ayarlamalısınız.

Başvuru Gönder

7 Başvuru Yapılmış

 • İsmailCevapla

  Tesbih

  Eki 21, 2018 23:59
 • İsmailCevapla

  Tesbih

  Eki 21, 2018 23:59
 • ElifCevapla

  Daha once tesbih dizimi yaptim is ile ilgileniyorum

  Eki 22, 2018 12:41
 • Muhammet baygülCevapla

  25-30 kişilik ekibim var yer Kütahya simav

  Eki 30, 2018 19:50
  • Ekiş YazarıCevapla

   Merhaba. Başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır.

   Kas 03, 2018 13:02
 • CigdemCevapla

  Evde tespih isi yapmak istiyorum.Erzurumda ikamet etmekteyim.Geri donus saglanirsa memmun olurum.

  Kas 03, 2018 15:28
 • DamlaCevapla

  Bu işi yapmak istiyorum ekibim var

  Kas 04, 2018 11:11
DMCA.com Protection Status