Evden Muhasebe İşi

Evde ek iş ilanları kategorisine 20 Temmuz, 2018 tarihinde eklendi, 422 defa okundu

Eğer muhasebe konusunda bilgiliyseniz ve evde iş imkanı arıyorsanız evde muhasebe hizmeti vererek hatırı sayılır paralar kazanabilirsiniz. Bu işi evde ister bir ek iş olarak ister de tam zamanlı bir iş olarak yürütmeniz mümkündür.

Nerede yaşadığınızın bir önemi yok, evden muhasebe işi yaparak para kazanan bir sürü insan vardır. Sunacağınız hizmetler işletme sahiplerinin tasarruf etmelerini, para bulmalarını ve vergilerini düzenli ödemelerini sağlamalıdır. Faaliyet giderleriniz diğer muhasebe firmalarından daha az olacaktır ve sırf bu yüzden bazı rakiplerinizi alt edebileceksiniz. İşte başlangıç için ihtiyacınız olanlar:

 

Bir uzmanlık seçin ve hedef kitle belirleyin

İster maaş bordrosu hizmetleri verin ister vergi kesintileriyle ilgilenin sonuçta bir uzmanlığınızın olması gerekir. Uzmanlık seçmenin en iyi yolu tutkularınızı, becerilerinizi ve deneyimlerinizi topluluğun baskın olan ihtiyaçlarıyla birleştirmektir. Topluluk online veya yerel olabilir. Çalışmak istediğiniz insanların geçimlerini sağlamak için neler yaptıklarını anlamaya çalışın ve rakiplerinizin neler yaptığını araştırın. Rakipleriniz herhangi bir ihtiyacı karşılayamıyorsa ve siz bu ihtiyaca cevap verebilecek becerilere sahipseniz bunu uzmanlığınız olarak seçebilirsiniz.

 

Hizmete vermeye hazır olduğunuzu herkese söyleyin

Evde muhasebe işi yapmaya başladığınızı herkesin ve hatta olası olmayan müşterilerin bile bilmesi gerekir. Amacınız haberi yaymak olmalıdır. Ne kadar çok insan bunu sizin için yaparsa sizin için o kadar iyi olur. Bu amaç için sosyal medyayı da kullanabilirsiniz ancak ziyaretçi alan bir internet sitesi açmadan bu girişimde bulunmamanız daha iyi olur.

 

İnternet sitesi açın

Sadece yerel hizmet vermek istiyor olsanız bile insanlar sizi online olarak bulmak isterler. İnternet siteniz sizinle işiniz arasında aracılık yapacaktır çünkü insanlar sizden bilgi almak veya hizmet istemek için evinizi aramak zorunda değillerdir. İletişim formunuz aracılığıyla gerekli bilgileri müşterilerinizden alın ve insanlara internet siteniz üzeriden direk olarak danışmanlık verin. Düşük ücretle çalıştırabileceğiniz bir web tasarımcı ile anlaşın veya kendi internet sayfanızı web tasarımı yazılımlarıyla kendiniz yapın. İnternet sitenizi kendiniz yapacaksanız arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmek için arama motoru optimizasyonu taktiklerini öğrenmeniz gerekir.

 

Yasal hususlar

Gelecekte sıkıntılar yaşamamak için bütün yasal işlerinizi sıraya koymalısınız.

 

Ruhsatlar

 

Müşteri sözleşmeleri

 

Görevi kötüye kullanma sigortası

 

İnternet sitelerindeki, el ilanlardaki ve bildirilerdeki yasal uyarılar

 

Yasal işleri görmemezlikten gelmeyin çünkü müşterilerinizden biri sizi dava edebilir ve mahvolursunuz.

 

Bu iş için becerileriniz, yeteneğiniz ve sabrınız varsa evden muhasebe işine başlamak harika bir ek iş imkanıdır.

 

Evde muhasebe işinden ne kadar kazanırım?

Aylık ortalama kazancınız 500-2000 TL arasında değişkenlik gösterecektir. Eğer yeterince hızlıysanız birkaç firmanın muhasebe işlerini yapabilir ve daha fazla kazanabilirsiniz.

 

Evlere muhasebe işi veren firmalar

Bazı firmalar da masraflarını azaltmak için kendileri için evde çalışabilecek bir muhasebe elemanı ararlar. Özellikle part time muhasebe iş ilanlarını araştırarak bu firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru Gönder

3 Başvuru Yapılmış

 • Gülçin KeserCevapla

  Bu işi yapabileceğim kanısındayım

  Tem 21, 2018 14:16
  • Ekiş YazarıCevapla

   Gülçin hanım, eğer böyle düşünüyorsanız tek yapmanız gereken iş veren bulmak bunun içinde araştırma yapmalısınız.

   Tem 24, 2018 12:52
 • BurçinCevapla

  İkitelli Mehmet Akif Mh muhasebeburcin@gmail.com

  Eyl 19, 2018 21:49
DMCA.com Protection Status