Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak

Ek iş, ek gelir kategorisine 15 Nisan, 2019 tarihinde eklendi, 145 defa okundu

Birçok insan gizli müşteri olarak para kazanmak istiyor ancak bunu nasıl yapacağını bilmiyor. Siz de bu sorunun cevabını merak edenlerdenseniz makaleyi okumaya devam edin.

Gizli müşteriler “gizli alışverişçiler” ve “gözcüler” olarak da biliniyor.

 

Gizli alışveriş ne demek?

Şirketler ürünlerini ve hizmetlerini değerlendirmelerine yardımcı olmaları için gizli müşterilerle çalışıyorlar. Bu sayede müşteri hizmetlerini geliştiriyorlar. İstatistiklere göre üç müşteriden ikisi kötü müşteri hizmetleri nedeniyle bir şirket ile iş yapmayı bırakıyor. Şirketler ürünlerini veya hizmetlerini değerlendirmeleri için müşteri gibi davranan gizli müşteriler tutuyorlar ve gizli müşterilere para ödüyorlar. Gizli müşteriler bu şirketlere faydalı geri bildirimler veriyorlar ve detaylı bir rapor hazırlıyorlar.

 

Gizli müşterilerle kimler çalışıyor?

Büyüklü küçüklü birçok şirket gizli müşterilerle çalışıyor. Restoranlar, departmanlı mağazalar, marketler, oteller, gemi turu şirketleri ve giyim mağazaları gizli müşteriler kiralıyorlar. Hatta akaryakıt istasyonları bile tuvaletlerinin temizliğini değerlendirmeleri için gizli müşterilerle anlaşıyorlar. Şirketler doğrudan alışverişçilerle çalışmak yerine, potansiyel gizli müşteri veri tabanları olan ajanslarla çalışmayı tercih ediyorlar.

 

Gizli müşterilerin görevleri neler?

Yapılan bir araştırmaya göre fast-food restoranlarının %70 ila %80’i gizli müşteriler ile çalışıyor. McDonald’s 2002 yılından beri gizli müşterilerle çalışıyor ve bu gizli müşteriler her ay, her dükkanı bir kere ziyaret ediyorlar. Ücretsiz yemek karşılığında çalışan gizli müşteriler hizmetin hızı, siparişin doğruluğu ve restoranın temizliği ile ilgili notlar alıyorlar. Menüde yer alanları ( sandviç, patates kızartması ve içecek ) ve çalışanların samimiyetini değerlendiriyorlar. Gizli müşteriler evlerine gittiklerinde online raporları dolduruyorlar ve bu raporları şirketlere gönderiyorlar.

Başvuru Gönder

3 Başvuru Yapılmış

 • SevgulCevapla

  İlgileniyorum.yapabilirim

  Nis 15, 2019 09:31
 • GulmisalCevapla

  Bilgi alabilir miyim

  Nis 15, 2019 11:20
 • Elif eksiCevapla

  Bende gizli müşteri olarak çalışmak istiyorum

  Nis 25, 2019 18:38
DMCA.com Protection Status