işkur işbaşı eğitim programı ve başvuru formları

İş fikirleri kategorisine 4 Ekim, 2016 tarihinde eklendi, 429 defa okundu

İşsizlerin mesleki kabiliyetini arttırmak ve teorik bilgilerinin uygulama yapılarak geliştirilmesine yönelik uygulanmakta olan İşbaşı Eğitim Programından (İEP) yüksek öğretim öğrencilerinin de staj kapsamında yararlanmaları amaçlandığını hatırlatmak istiyoruz.

İşbaşı Eğitim Programı yani (İEP) 4857 sayılı Kanun’a ve 5510 sayılı Kanun’un 4 üncü olan maddesinin birinci fıkrasının (a) bendine tabi olarak en az iki çalışanı bulunmuş olan, İŞKUR’a kayıtlı dükkanlar, kamu kurum ve kuruluşlarının payı olan iktisadi teşekküllerde uygulanabiliyor.

Peki İşkur İşbaşı Eğitim Programından Kimler Yararlanabiliyor

17 ile 70 yaşları arasında son 6 ay dır işsiz olan hemen hemen herkes İEP ten faydalanabiliyor. Bunun bazı istisnai durumları da bulunmakta olduğunu açıklayalım. Hemen aşağıda bulunan İşbaşı eğitim programı şartları bölümünde işbaşı eğitim programından kimlerin yararlanabileceğinden detaylı olarak bahsetmeye çalıştık. İEP’ten faydalanmak için sözleşme düzenlenmesi gerekmekte olduğunu da bildirelim. Sözleşmenin imzalanması için kuruma şahsen gitmeniz de gerekiyor.

Daya fazla ayrıntıya kavuşmak için http://www.iskur.gov.tr/ resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Başvuru Gönder

3 Başvuru Yapılmış

 • EmineCevapla

  İstanbul esenlerde oturuyorum evde iş yapmak istiyorum

  Eki 07, 2016 12:26
 • Ayhan BirolCevapla

  Kolay gelsin Ankara etimsgutta otryrm paketleme işi yapmak istiyorum akşamları bis zamanımda paraya ihtiyacim var ilgilenirsenuz sevinirim teşekkürler

  Eki 07, 2016 19:22
 • Mehmet sönmezCevapla

  Evde ek iş yapmak istiyorum

  Eki 09, 2016 20:21
DMCA.com Protection Status