Takı Yapımı İle Evde Para Kazanın

Evde ek iş ilanları kategorisine 28 Temmuz, 2018 tarihinde eklendi, 488 defa okundu

Türkiye’de evde ek iş için çeşitli fikirler bulunuyor, bu fikirler arasında son dönemde popülaritesi yükselen takı yapımı ile birçok ev hanımı önemli gelirler elde ediyor. Özellikle birkaç kişilik grubu olanlar bu konuda ciddi avantajlara sahip.

 

Takı yapımı yaparak özellikle kendi küçük işletmelerini kuran ev kadınları bile son dönemde ciddi artış gösterdi. Çok basit ve kar marjı yüksek olan bu iş kolunda en önemli konu sadece dikkat çekici ve farklı tasarıma sahip takı ve aksesuarlar üretebilmektir. Eğer özellikle piyasada pek bulunmayan ve dikkat çeken bazı ürünler ortaya çıkarmayı başarabilirseniz, son dönemde aksesuar satışının yoğunlaştığı Instagram üzerinden çok yüksek satış rakamlarına ulaşabilirsiniz.

TAKI YAPIMI MALZEMELERİ

Takı Yapımı Fikirleri

Takı yapımı yapabilmek için ilk olarak malzemelere ve birkaç ekipmana ihtiyacınız olacak. Bazı takılar yalnızca el becerileri ile ekipmansız olarak da yapılabilmektedir. Bu ekipmanlar ve malzemeler ise yapmak istediğiniz takıya göre değişiklik gösterecektir. Ancak genellikle takı yapımında gerekli olan malzemeler şu şekilde:

 

Boncuk

Zincir

Püskül

İp

Kolye

Kolye Ucu

Papağan

Küpe Arkalığı

İmame

Yapıştırıcı

Kurdale

Bileklik Ara Aparatı

İsimli Harf Aparatı

Küpe Kancası

Püskül

Keski

Pense

Kargaburun

Bu malzemelere ek olarak farklı tasarımlar için farklı ekipman ve malzeme ihtiyacı olabilir. Bu malzemeleri ve ekipmanları bijuteri ve tuhafiyecilerde bulmanız mümkün.

 

TAKI YAPIMI FİKİRLERİ

Takı tasarımını ortaya çıkarmak için ise faydalanacağınız asıl kaynak Youtube olacak, çünkü tasarım uluslararası bir konu ve Kanada’da bir genç kızın kullandığı bir kolyenin, Türkiye’de de kullanılması gayet doğal. Bu nedenle dünyadaki trendleri takip etmeniz çok işinize yarayacak. Dünya trendlerini de en iyi şekilde Youtube’den takip edebilirsiniz.

Bu takıları ortaya çıkarabilmek düşündüğünüz kadar zor değil, ayrıca hemen hemen en pahalı takı fikrini ortaya çıkarabilmek için maksimum 5-6 lira masrafınız ortaya çıkacak. Bu tasarımların birçoğu internet ortamında ve özellikle Instagram üzerinden 40 – 50 TL‘lik fiyatlar ile satışa sunuluyor. Özellikle dikkat çekici ve piyasada pek görülmeyen bir takı, çok fazla satış rakamlarına bir anda ulaşabiliyor.

Başvuru Gönder

5 Başvuru Yapılmış

 • Betül YavuzCevapla

  Bartın merkezde oturuyorum eşimle beraber evde iş yapmak istiyoruz

  Tem 29, 2018 19:25
  • Ekiş YazarıCevapla

   Betül hanım, sayfamızdaki fikirleri inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz fikirlerden yola çıkarak evde ek iş yapabilirsiniz.

   Tem 30, 2018 06:11
 • BuketCevapla

  Bende evde takı yapmak istyorum lütfen iletişime geçerseniz sevinirim

  Ağu 15, 2018 13:03
 • Ayse uzunCevapla

  İhtiyac

  Ağu 30, 2018 09:36
 • AsumanCevapla

  Takı yapmak istiyorum sancaktepe

  Ara 16, 2018 05:51
DMCA.com Protection Status