EVDE BEBEK BAKMA İŞİ!

Ek iş, ek gelir kategorisine 24 Ekim, 2019 tarihinde eklendi, 415 defa okundu

Konu geçim sıkıntısı olunca tüm meşru yollar mübahtır. Hele ki tek maaşla geçinmeye çalışan ailelerde. Ek yapılacak işler listesi de çok geniş değil aslında. Bu sebeple elimize geçen fırsatları değerlendirmemiz gerekiyor.

Son yıllarda çalışan anne sayısı giderek arttı. Bu artış bebeklere şimdi kim bakacak sorusunu getirdi akıllara. Evet bu önemli bir sorun. Hemen karar verilmemesi gereken ve üzerinde düşünülmesi gereken bir konu. Bebek ve küçük çocuklar için kreşten daha iyi olan bebek bakıcıları devreye giriyor. Özellikle çocuğun kendi ortamında hijyenik koşullara sahip olarak büyümesini bütün anne-babalar arzu eder. Odasında oyuncakları ile bakıcısının yardımı ile anne babasını beklemesini bir de.

 

Bu sebeple bakıcılardan bir takım beklentiler vardır. Öncelikle güven vermesi gerekiyor çocuğa bakacak kişinin. Bazen sertifika programlarından alınan belgeler istiyor anne babalar. Ama siz iyi bir referans bularak işe kabul edilebilirsiniz. Ardından diksiyonunuz düzgün olmalı ve temizlik kurallarına oldukça önem vermelisiniz. Ve tabi ki her şeyden önemlisi çocuklarla iletişiminiz çok güçlü olmalı. Çocukları sevmeden ne siz yaptığınız bu işten zevk alırsınız ne de çocuk beklediği ilgi ve sevgi ile karşılaşır. İşe alınırken sizden belirli bir süre deneme süreci isteyebilirler. Çünkü çocuklar ile uyumunuzu kendi gözleri ile görüp değerlendirmek isteyeceklerdir.

Bebek Bakıcısı Arayan Annelere Nasıl Ulaşabilirim?

Bunun için bazı siteler var. Üye olup iş aradığınızı belirtmelisiniz. Bebek bakmak hem eğlenceli hemde kolay bir iştir. Yeter ki çocuklarla olmaktan mutluluk duyun. Onların anne babalardan gelen birer emanet olduğunu asla aklınızdan çıkarmayın!

Bebek Bakma İşinden Ne Kadar Para Kazanılabilir?

Bazı iş yerlerinde çalışan annelere bakıcı parası zaten verilmektedir. Bu miktar 650 ile 1000 arasında değişiyor. Üzerini anne baba tamamlıyor. Yani sizin bir aylık kazancınız 1500 ile 2000 TL arasında değişiyor. Yeme içme de zaten anne babaya ait.

bebek bakıcılığı ile ilgili görsel sonucu

 

Başvuru Gönder

1 Başvuru

  • MERYEMCevapla

    gebze darıca oturuyorum daha önce cocuk bakıcılıgı yaptım geri donüş yaparsanız sevinirim

    Kas 13, 2019 22:35
DMCA.com Protection Status