EVDE BİTKİ ÇAYI PAKETLEME İŞİ

Ek iş, ek gelir kategorisine 8 Ekim, 2019 tarihinde eklendi, 627 defa okundu

Toplum her geçen gün biraz daha bilinçlenerek tükettiği gıdalara daha da dikkat etmeye başladı. Organik ve doğal ürünler popüler sağlıklı beslenme kültürünün olmazsa olmazı. Hastalıklar, kilo problemleri, bağışıklık sorunları artık ilaç yerine bitkisel yöntemlerle halledilmeye başlandı. Gazlı içecekler ve siyah çay yerini doğal bitki çaylarına bıraktı. Bu durumda yepyeni bir sektörün büyüyüp canlanmasına sebep oldu.

Ülkemiz bitki çeşitliliği açısından dünyada ilk sıralarda gelmektedir. Bu ürün çeşitliliği sayesinde her derde deva,her hastalığa şifa binlerce bitki özellikleri tespit edilerek piyasaya sürülmektedir. Hemen hemen her köyde her mecrada işe yarar bitkiler bulan yöre halkı ismine alternatif tıp dediğimiz sistemle modern tıbbın bulamadığı çözümler üretiyor.

BİTKİ ÇAYI NASIL ÜRETİLİR?

Yol kenarlarında, bahçelerde, boş alanlarda herhangi bir bakım ve zahmet gerektirmeden yetişen bu bitkiler özenle toplanmalıdır. Yeterli güneş ışığı görerek kurutulmalıdır. Hijyene önem verilmelidir.

BİTKİ ÇAYLARI NASIL PAKETLENİR?

Doğal yollardan elde edilen bu kuru bitkiler için küçük kare kağıtlara kullanım önerileri ve bitkinin neye iyi geldiği yazılmalıdır. Unutmayın bu konularda görsel çok önemlidir. Açıklamalarınız faydalı ve açıklayıcı olmalıdır. Müşterinin kafasında soru işaretleri kalmamalıdır. Paketleme için küçük örneğin 100 gramlık torbalar tercih edilmelidir. Bu torbalara hemen hemen her yerden ulaşılabilir. Her torbaya eşit miktarda özenle yerleştirdiğiniz bitki çaylarınız için bir de otantik iplere ihtiyacınız olacaktır. Bu ipler sayesinde hem estetiği yakalayacaksınız hemde sıkıcı bağlayıp hava almasını engelleyeceksiniz. Hazırladığınız paketlerin üzerine açıklama metinlerini yani kare kağıtları yapıştırıcı yardımı ile yapıştırabilirsiniz. Böylece bitki çaylarınız dükkanlardaki yerine hazır hale gelecektir. Paketlerinizi istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Güzel bir marka da bulduktan sonra piyasalara açılabilirsiniz.

Hazırlanan paketler için marketlere, aktarlara ve organik gıda pazarlarına müracaat edebilirsiniz.

Değerli okurlar lütfen kişisel bilgilerinizi güvenlik sebebi ile yoruma yazmayın!

Başvuru Gönder

8 Başvuru Yapılmış

 • hamdiye duyakCevapla

  Edirne de yaşıyorum

  Eki 09, 2019 12:36
 • Ozlem usluCevapla

  Bu işe ihtiyacimiz var evde 3 kisiyiz

  Eki 09, 2019 14:34
 • Esma UsluCevapla

  Bu işe ihtiyacımız var evde 3 kişiyiz

  Eki 09, 2019 15:37
 • Emine ÇiftçiCevapla

  İyi günler bana yardımcı olabilir misiniz adım Emine aileme destek olmak istiyorum izmir de yaşıyorum

  Eki 13, 2019 10:13
 • Merve ÇakmakCevapla

  İhtiyacım var lütfen geri dönün kocaeli den

  Kas 05, 2019 09:29
 • MERYEMCevapla

  gebze darıca evde paketleme işi iştiyorum

  Kas 13, 2019 22:31
 • GülçinCevapla

  İşe çok ihtiyacım var lütfen dönüş yapın ne olur

  Kas 26, 2019 19:55
 • TÜRKANCevapla

  İstanbul Bostancıda ikamet ediyorum,, evde çok boş vaktim oluyor, paketleme işi yapmak istiyorum,titizlik ve zamanında teslimat en önemli ilkemdir, geri dönüş yaparsanız sevinirim

  Oca 09, 2020 00:32
DMCA.com Protection Status