EVDE KİBRİT PAKETLEME İŞİ

Bayilik veren firmalar kategorisine 23 Eylül, 2018 tarihinde eklendi, 820 defa okundu

Kimseye muhtaç olmadan geçinebilmek bu devirde en büyük lükslerden biri olsa gerek. Yaşanan ekonomik zorluklar, bir çok kişi için geçinebilmeyi zor hale getiriyor. İnsanlar birikim yapmaktan ziyade, ay başını borçsuz harçsız getirebiliyorsa buna sevinir hale gelmiş durumda. Bu yüzden bir çok kişi özellikle evde bir hayli boş vakti olanlar, evde ek iş yaparak ekstra olarak gelir elde etmenin yollarını arıyorlar.

Evlere ek iş veren bir çok firma bulunmakta. Bu firmalar genellikle evde kutulama, katlama yada paketleme işleri yaptırmakta. Bu iş modelleri arasında en çok tercih edileni ise kibrit paketleme işi olarak bilinmekte. Bu iş modeli ile aylık 1400 TL civarında ek gelir elde etmeniz mümkün.

Kibrit nedir? Kibrit paketleme işi nasıl yapılır?

Ağaç dallarından yapılan, yapısı itibari ile kürdana benzetilen uç kısmında sürtünme ile yanma özelliğine sahip bir madde bulunan, yanıcı özelliği olan karton yada tahta parçasına kibrit denir. Asıl anlamı kükürt olan kibrit Arapçadan Türkçeye çevrilmiştir. İlk kibrit 1809 yılında İngiliz bilim adamları tarafından icat edildi. Türkiye ilk kibriti 1929 yılında Avrupa’dan ithal etmeye başladı. Türkiye’de ki ilk kibrit fabrikası 1932 yılında İstanbul’un Büyükdere semtinde kuruldu.

Kibrit paketleme işinin nasıl yapılacağını anlatmaya başlamadan önce, bu işin tehlikeli ve yanıcı özelliği olduğu için paketlemenin yapılacağı alandan çocukların uzak tutulması gerekmektedir. Aynı zamanda firma tarafından yangın söndürme tüpü de güvenliğiniz açısından size temin edilecektir. İşi verecek olan firma görevlisi güvenliğiniz açısından işin yapılacağı alanı kontrol edecek, paketleme işini nasıl yapacağınızı ve yangın söndürme tüpünü acil müdahale gerektiren durumlarda nasıl kullanacağınızı size detaylı bir şekilde anlatacak.

Kibrit paketleme işi oldukça basit bir kaç aşamadan oluşmaktadır. Kibrit taneleri ve kibrit kutuları ayrı ayrı olarak çuvallarla size getirilecek. Her bir kibrit kutusuna 40 adet gelecek şekilde kibrit çöpleri sayılıp koyulacak. Kibrit çöplerini kutulara koyduktan sonra, her bir ambalajda 10 adet kibrit kutusu olacak şekilde doldurduğunuz kibrit kutularını üst üste dizip kağıt ambalajlarına saracak, para bandı ile bantladıktan sonra paketleme işini bitirmiş olacaksınız. En son işlem olarak da biten paketleri kolilere dizip kapatarak işi teslim edeceksiniz. Firma görevlisi günlük olarak gelip yaptığınız paketleri sizden teslim alacak. Küçük bir hatırlatma; kibrit çöplerini paketlerken elinize batmaması için eldiven takmanız sizin faydanıza olacaktır.

Kibrit paketleme ne kadar kazandırır? Başvuru nasıl yapılır?

Kibrit üretimi yapan firmalar, bu işin biraz riskli bir iş olduğunun bilincinde olduğu için ödeme konusunda fazlası ile eli açık davranırlar. Özellikle bu paketleme işi devlet kurumları tarafından denetlendiği için firmalar işi verdikleri kişilere ssk yaptırmak zorundalar. Ortalama olarak kibrit paketleme işinden aylık 1400 TLcivarında kazanç elde edersiniz. Bu tür paketleme işlerinde alacağınız ücreti birazda işi yapacak kişiler belirler. Eliniz ne kadar seri ve pratik olursa o kadar çok paketleme işi alabilir, böylelikle daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

Başvuru Gönder

12 Başvuru Yapılmış

 • NeclaCevapla

  Ankaradayım

  Eyl 23, 2018 18:07
 • GÜLAYCevapla

  Kocaeli gebze darıca

  Eyl 23, 2018 19:23
 • HaticeCevapla

  Konya eregli

  Eki 07, 2018 18:28
  • SevdaCevapla

   Size donus yapildi mi

   Haz 24, 2019 13:02
 • NerecCevapla

  Kocaeli

  Eki 12, 2018 08:31
 • GülbaharCevapla

  Evde kirkbir paket leme işi ekibim var yardımcı olur musunuz şimdiden tskler

  Eki 12, 2018 10:31
 • esraCevapla

  kocaeli evde paketleme isine ihtiyacim var

  Eki 12, 2018 11:42
 • BüşraCevapla

  Ankara/Gölbaşı

  Eki 29, 2018 18:50
 • CevahirCevapla

  Bende istiyorum bizede getirin
  İstanbul Esenyurt ta oturum

  Kas 13, 2018 08:19
 • ebruCevapla

  Evde ek iş yapmak istiyorum acil

  Kas 25, 2018 18:26
 • ÜlkerCevapla

  Selam samsun ilcesinden bas vuru yapiyorum.Ek ise ihdiyacimiz vardir.Lutfen basvurumuzu onaylayin iyi kaliteli is yapacamizla sizi temin ederim.

  Oca 03, 2019 20:39
 • SevdaCevapla

  Sevda yildirim 4 kisiyiz istanbul sultangazi

  Haz 24, 2019 13:01
DMCA.com Protection Status