EVDE KONSERVE YAPMA İŞİ!

Ek iş, ek gelir kategorisine 26 Ekim, 2019 tarihinde eklendi, 329 defa okundu

Kış ayları yaklaştıkça son baharın mahsülleri özenle toplanır. Birbirinden lezzetli sebzeler kışın yenmek üzere konserve yapılır. İşlevi çok fazladır bu konservelerin. Özellikle kışın nadir bulunan; bulunsa bile tazeliğini korumayan in organik ürünlerden domates kışa en çok saklanan yiyecektir.  Yemeklerde salça olarak kullanılır bazısı; bazısı da menemen yapmak için.

Konserve Nasıl Yapılır?

Özenle toplanmış domatesler güzelce yıkanır. Ardından küçük küçük doğranarak yemeklik hale getirilir. Büyükçe bir ateş yakılır ve büyük bir kazanda kaynatılmaya başlanır. İyice kaynatılır ve kaynarken karıştırılır. Domatesler akıcı bir kıvam alana kadar işlem bu şekilde devam eder. Ardından çok hafif tuzlanarak soğumaya bırakılır.

Konserve de şişe çok önemlidir. Hangi boy olacağı ve hangi kapağın seçileceği konusu da öyle. Genelde 1 kiloluk şişeler seçilir konserve için. Ve soğutulan  domatesler sırayla doldurulur. Bu şekilde en az iki yemeklik domates hazırlanmış olur. Ağzı sıkıca kapatılan bu şişelerin ömrü oldukça uzundur. Yani belki de 1 yıl bile bekleyebilir. Ama dikkatte edilmelidir. Çünkü konserveler yanlış tutulmuşsa ve aşırı uzun süre beklemişse bozulabilir ve insan sağlığını tehdit edebilir. Hatta bazen ölümle bile sonuçlanabilir. Önce insan sağlığı.

Konserve Yaparak Nasıl Para Kazanabilirim?

Domates biber gibi sebzeler mevsiminde oldukça ucuza mal edilebiliyor. Kaynatma ve hazırlama aşamalarında da sadece insan emeği var. Bu sebeple kazancınızdan sadece şişe parasını çıkarırsanız karınız bol olur. Bu tarz işlerin en büyük avantajı da budur. Gelelim yaptığımız bu konserveleri nerelerde satışa sunacağımıza. Öncelikle küçük yerel marketler küçük yerel manavlar bu alandaki en iyi pazarınız olabilir. Her şişeden iyi miktarda kazanç elde edebilirsiniz. Şişelerinizi dilediğiniz gibi süsleyip içerik ile ilgili bilgilendirici kağıtlar yapıştırabilirsiniz. Bu ürünleriniz daha gösterişli ve cazibeli olmasını sağlayacaktır.

Bir sonraki iş fikrinde görüşmek üzere. Sağlıcakla kalın!

 

Başvuru Gönder

DMCA.com Protection Status