EVDE SABUN ÇİÇEĞİ YAPMA İŞİ!

Ek iş, ek gelir kategorisine 29 Ekim, 2019 tarihinde eklendi, 614 defa okundu

 

Merhaba Değerli Okurlar

Bugün sizlere yeni bir iş fikri sunacağız. Hepimizin artık çok sık uğradığı yeni bir mekan var. Halk Eğitim Merkezleri. Bu merkezler çeşitli meslek edindirme faaliyetleri gösteren ve özellikle de ev hanımlarına yönelik çalışmalar yapan bir alan. Her yaş grubundan kadın vatandaşlarımızı bir takım kurslar vererek belirli alanlarda yetkin hale gelmelerini sağlıyor. Ve bu şekilde ev hanımları bir meslek edinmiş oluyor. Bu tarz programlar ülkemizde ki bir çok şehir ilçe ve köylerde yapılmaktadır. Kadınlara sadece meslek öğretmekle sınırlı kalmayıp aynı zamanda çeşitli sergi ve fuarlar ile de yaptıkları el emeği ürünleri sergileme fırsatı sağlıyor. Kadınlar yaptıkları ürünlere rahatlıkla alıcı bulabiliyor. Hele sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ki alanlara açılırsanız daha da rahat para kazanabilirsiniz.

Evet bu mesleklerden biri olan sabundan çiçek yapma işi son yıllarda oldukça rağbet görmekte. Öncelikle bir eğitime tabii tutulan kadınlar sabunu sanatsal ürünlere dönüştürmede çok başarılılar.

Evde Sabun Çiçeği Nasıl Yapılır?

Evde sabun çiçeği yapma işi başta zahmetli görünse de el yatkınlığı oluştuktan sonra rahat edeceğiniz bir iştir. Öncelikle sanayi tipi kalıp sabunları alıyoruz. Bunu çoğu kez zaten halk eğitim merkezleri veriyor. Aldığımız bu ücretsiz sabunları hocalarımızın söylediği talimatlara uyarak eritiyoruz. İçine belli bir oranda boya da karıştırarak renkli bir görünüm kazandırıyoruz. Erittiğimiz ve renklendirdiğimiz sabunları belli kalıplara sokup çiçek aksesuar vb. ev süsleri yapabiliyoruz. Genellikle banyo dekorlarına kullanılan bu sabundan eşyalar sayesinde hem şık görüntüler elde ediyoruz hemde banyonuzun mis gibi kokmasını sağlıyoruz.

 

Evde Sabun Çiçeğinden Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Eğitimini alıp güzel işler çıkardığınız takdirde özellikle  bir sabun çiçeği için 25 TL isteyebilirsiniz. Her ay 10 adet sadece büyük sabun çiçeği satsanız bile bu iyi bir paraya denk gelir. Ayrıca artık insanlar nikah şekeri yerine sabundan buz dolabı süsleri de veriyoruz. Bir kaç düğünde kendi ürününüzü pazarlarsanız da ortalama bir 500 TL daha kazanabilirsiniz.

 

Başvuru Gönder

3 Başvuru Yapılmış

 • semanurCevapla

  3 sene paketlemede işi yaptım çok ihtiyacım var lütfen yardımcı olun

  Eki 31, 2019 12:39
 • Ayşegül aksekiliCevapla

  Evde paketleme işi istiyorum yardim ci olursaniz sevinirim

  Eki 31, 2019 17:28
 • elif kalkanCevapla

  cok ihtşyacım var lutfen bana ulaşın

  Eki 31, 2019 21:45
DMCA.com Protection Status