EVDE SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN PAZARLAMA YAPMA İŞİ!

Ek iş, ek gelir kategorisine 6 Kasım, 2019 tarihinde eklendi, 80 defa okundu

Günümüz insanın hayatında dengeleri sosyal medya hesapları belirliyor. İnsanların zamanlarının çoğunu İnstagram, Facebook ve Twetter hesaplarında oyalanarak geçiriyor. Bu durum haliyle tüm işleri de sosyal medya üzerinden yapabilme kolaylığı sunuyor. Her türlü eşyayı pazarlayabileceğiniz binlerce hesap imkanınız mevcut. Ayrıca ürünleri satmak için mağaza kirası ödemek, işçi çalıştırmak gibi bir derdiniz de yok. Ayrıca mağazanız olsa bile türlü masraflara katlanıp onlarca reklam afişleri bastırmanız ve bunu türlü zahmetlerle dağıttırmanız gerekmektedir. Bu durumun başka bir götürüsü de zamandır. Zamanı verimli kullanamadığınız takdirde çok para kazanma hayallerimizde çöpe düşer.

 

Sosyal Medya Pazarlamacılığı Nasıl Yapılır?

Özellikle tesettür giyimde İnstagram en çok kullanılan alış veriş alanıdır. Eşarptan kıyafete ayakkabıdan çantaya kadar her türlü ürünün satışı büyük bir kolaylıkla yapılabilir. Bu durumda yapmanız gereken ilk iş iyi bir hesap açmak. Hesabın ismi kesinlikle çok dikkat çekici olmalıdır. Ayrıca bol bol takipçi çekmelidir. Takipçi sayısı demek ulaşabileceğiniz kitle demektir. Hesabı oluşturup takipçi sayısını arttırdıktan sonra yapmanız gereken ikinci iş  ortam araştırması yapıp ürünlerini instagramda pazarlayacağınız küçük mağazalar bulmaktır. İşverenle konuşurken güven vermeniz çok önemlidir. Birlikte büyük işler yapabileceğinize inanması gerekmektedir.

Kabul gördükten sonra yapmanız gereken üçüncü iş ise mağazadaki ürünleri iyi bir telefonla ya da fotoğraf makinesi ile çekip o hesaba yüklemektir. Yüklediğiniz ürünlerin altına fiyat, ürün detayı gibi bilgilerde yazdıktan sonra artık paylaşım yapabilirsiniz. Sürekli aktif olmaya özen göstermelisiniz. Alıcılar size her mesaj attıklarında cevap almalıdırlar. Evet her mesajın sonunda satış yapamayabilirsiniz fakat bir müşteri portföyü oluşturmuş olursunuz.

Soysal Medya Pazarlamacılığından Ne Kadar Kazanılır?

Bu konuyu özellikle mağaza sahibi ile konuşmalısınız. Onun vereceği fiyatın üzerine kar koyup ona göre satış yapmalısınız.Kargoyu ücretli yapmalısınız. En azından ilk başta.

Bu şekilde evde oturduğunuz yerden telefonunuzun başında çok güzel ve helal paralar kazanabilirsiniz.

 

Başvuru Gönder

DMCA.com Protection Status