Gırgır paketleme işi

Ek iş, ek gelir kategorisine 27 Ağustos, 2019 tarihinde eklendi, 664 defa okundu

Şimdi ki zamane gençleri belki pek bilmezler ama eskiden elektrikli süpürge icat edilmeden önce geliştirilmeden önce, evlerde temizlik yapmak için gırgır süpürgeler kullanılırdı. Tarihimizin tozlu rafları arasında el yapımı gırgırların yeri çok ayrıdır.

İlk Gırgır, 1960‘lı yıllarda Göztepe spor kulübü başkanlarından Tacettin Hiçyılmaz tarafından üretilmiştir. Gırgır ismi Tacettin bey tarafından konulmuştur. Gırgırın tekli, ikili, üçlü hatta sonradan saplı modelleri üretilerek, günümüze kadar milyonlarca evde kullanılmıştır. Hala elektrikli süpürgeye alternatif olarak ufak çaplı halı, döşeme yada koltuk temizliklerinde gırgır kullanılmaktadır.

Gırgır üretimi günümüzde hala devam etmektedir. Gırgırlar, temizlik mağazaları yada bir milyoncularda ev ürünleri reyonunda satışa sunulmaktadır. Gırgırlar çok uygun fiyatlara satıldığı için bir çok kişi tarafından tercih edilip kullanılmaya devam ediyor. Yoğun bir şekilde gırgır üretimi yapan firmalar, iş yoğunluklarından dolayı gırgırların montajlanması ve paketlenmesi aşamalarını dışarıya ek iş olarak veriyorlar.

Gırgır montajlama ve paketleme aşamaları biraz uğraştırdığı için firmalar üretimlerini yavaşlatmamak için bu tür işleri dışarıda yaptırmayı tercih ediyorlar. Böylece hem maliyetlerini düşürmüş oluyorlar, hemde işleri yavaşlamamış oluyor. Aynı zamanda çalışma durumu olmayan, iş bulamayan, özellikle ev hanımları gibi bir çok kişiye de gırgır paketleme işi ile ek gelir imkanı sağlamış oluyorlar.

Gırgır paketleme işi nasıl yapılır?

Gırgır el yardımı ile çalışan ufak boyutlarda, farklı renkler de ve farklı yapılarda üretilen ev aletidir. Günümüzde pazar yerlerinde yada ufak ölçekli temizlik marketlerinde satılmaktadır. Eviniz ortamında çok basit bir şekilde gırgır montajı ve paketlemesi yaparak para kazanabileceksiniz. Bunun için aşağıda yer alan talimatları sırası ile uygulamanız yeterli olacaktır.

 1. Öncelikli olarak gırgır kalıplarını renklerine göre ayıracaksınız.
 2. Tekli, ikili ve üçlü gırgır kalıplarını ayırdıktan sonra, alt kısımlarına silindirik fırçalarını yerleştireceksiniz.
 3. Daha sonra gırgırın üst kapak kısmına firmanın etiketini yapıştıracaksınız.
 4. Fırçaları yerleştirip, etiketleri yapıştırdıktan sonra gırgırı kapatarak kapağının çalışıp çalışmadığını kontrol edeceksiniz.
 5. Kontrol işlemi için kapağı kapattıktan sonra uç kısmında ki ufak tırnağına basmanız yeterli olacak.
 6. Tırnak kısmına basıp kapağın açılıp kapandığını test edeceksiniz. Açılmayan gırgır kapağı olursa onları ayıracaksınız.
 7. En son işlem olarak gırgırları şeffaf poşetine yerleştirip ağzını yapıştırarak paketleme işini bitirmiş olacaksınız.
Yeni iş fırsatı  Evde sanal asistanlık yaparak para kazanın

 

Yukarıda belirtilen montajlama ve paketleme aşamalarını harfiyen yerine getirdikten sonra, ürünleri size teslim eden firma görevlisini arayarak paketleri gelip teslim almasını iletebilirsiniz. Firma görevlisi gelip paketleri kontrol ederek sizden teslim alacak.

Gırgır paketleme işi kaç para kazandırır? Başvuru nasıl yapılır?

Gırgır montajlama ve paketleme işi bir kaç aşamadan oluşan zahmetli bir iş olduğu için firmalar ödeme konusunda eli açık davranırlar. Gırgır paketleme işi için firmalar paket başına ödeme hesaplarlar. Paketlediğiniz her gırgır için 1 TL kazanmış olursunuz. El becerinize, hızınıza ve pratikliğinize göre günde 50 adet gırgır paketleyebilirsiniz. Bu da günlük 50 TL’den aylık 1.500 TL ek gelir anlamına gelir. Sorunsuz ve düzenli bir şekilde işleri teslim ettiğiniz sürece firma sizinle devamlı olarak iş yapacaktır.

Başvuru Gönder

7 Başvuru Yapılmış

 • kadriye soyluCevapla

  merhaba paketleme işi yapmak istiyorum ek işe çok ihtiyacım var elimde yatkındır yardımcı olursanız sevinirim.

  Eki 08, 2019 11:31
 • NagihanCevapla

  Kartal / İstanbul bölgesinde evde ek iş için musaitim

  Eki 08, 2019 14:49
 • Elif sarıkayaCevapla

  Merhaba ben paketleme iş arıyorum gıgır paketleme işinden bilgi ver bilir misiniz yardımcı olursanız sevınrm

  Eki 08, 2019 23:51
 • NazmiyeCevapla

  Sorunsuz teslim ederim dönüs bekliyorum

  Eki 09, 2019 10:29
 • Sevgi erkekCevapla

  Gırgır paketleme

  Eki 09, 2019 13:07
 • Ozlem usluCevapla

  Bu işe ihtiyacimiz var evde 3 kisiyiz hizli teslimat yapilir

  Eki 09, 2019 14:37
 • Esma UsluCevapla

  Bu işe ihtiyacımız var evde 3 kişiyiz hızlı teslimat yapılır

  Eki 09, 2019 15:39
DMCA.com Protection Status