İş Fikirleri Franchise, Yeni İş Fikirleri 2016

İş fikirleri kategorisine 9 Haziran, 2016 tarihinde eklendi, 825 defa okundu

sitemiz üzerinden iş fikirleri hakkında hemen hemen her konuda bilgi bulabilirsiniz. İş fikirleri üzerine paylaşımlar yapan sitemiz devamlı güncel ve faydalı bilgiler paylaşmaktadır. Bunun yanı sıra ek iş ilanları ile birlikte kullanıcılarına kendisini göstermektedir.

Yaz aylarında yaz mevsiminde yapılacak işler nelerdir? Yaz aylarında nasıl para kazanırım?

Yaz mevsiminin gelmesi ile bazı etkileşimli sektörler canlılık kazandı. Yaz aylarında yapılacak işler açısından sektör kapsamında bir çok firmanın yeni yeni aktiviteler oluşturarak sektörde öncülük etmesi neticesinde hem yerli hem de yabancı tatilciler özellikle tatil beldelerinde oldukça faydalı yatırımlar sağlamakta kaldı. Yazın yapılacak işler sadece tatil beldeleri açısından değil çocuklar açısından da eğitime ara vermeden etkili bir şekilde hem tatil yapıp hem de öğrenim görmeye devam edecekleri bir fırsat olmaktadır bunu en azından bu şekilde düşünmeliyiz.

Yiyecek ve içecek satışları ile ilgili ikramlık ürünler satışı yapılabilir

Yaz aylarında bu alanda ev yapımı içecekler özellikle soğuk ve buzlu olanlar son derece rağbet gören ürünler arasında yer almaktadır. Öyle ki havaların iyice ısınması sonucunda gerek iş koşulları gerekse dışarıda bulunma zorunluluğu olan bireyler serinlemek için ikramlık hazır içecek ve yiyeceklere yönelmekte. Kendinize bir iş planı oluşturun ve yiyecek içecek sektörüne girerek serinletici ve doyurucu fast food ürünleri satışı yaparak kazançlı bir iş imkanı sağlayabilirsiniz bunun örnekleri oldukça fazla.

Özellikle işlek bir cadde, sahil kenarı ve benzeri alanlarda satış yaparsanız kar oranınız daha yüksek olacağından emin olabilirsiniz.

Rehber ve tur hizmetlerinden para kazanmak yaz aylarında vazgeçilmez bir diğer iştir

Seyahat esnasında bilmediğimiz bir belde ve bölgeye ikamet ediyor isek işimiz bir hayli zor demektir. Bilmediğimiz bir bölgede seyahat etmek hem madden hem de manevi olarak bizi son derece yormakta kalıyor. Bu yüzden hemen hemen tüm turistik beldelerde ve alanlarda rehber ve tur hizmetleri ihtiyacı yoğunluktadır.

 

Yaz aylarında yapılacak işler arasında yer alan bir iş fikri de ikamet ettiğiniz veya öncesinde orada yaşadığınız her hangi bir bölge ile ilgili detaylı bilgileri turistik yerleri ziyaret eden bireylere sunum yaparak ve onlara rehberlik hizmeti sağlayıp gelir elde edebilisriniz.

Bu durumun yanı sıra çevrenizde bu konuda bilgili daha çok birey bulunmakta ise o vakit kendi tur hizmetinizi kurarak çeşitli bölgelerde seyahat rehberliği de yapabilrsiniz.

Fazla odalarınızı kiraya vererek kazanç elde edebilirsiniz

Bu alanda bir çok kişi mağdur olmakta lakin dikkatli davranıp uygulayacağınız işlemler esnasında gerekli tedbirleri alırsanız oldukça karlı bir iş dönemi gerçekleştirebilirsiniz. Tatil beldelerine yakın bir alanda eviniz bulunmakta ise kullanmadığınız odalarını kiraya vererek gelir elde etme imkanına sahipsiniz.

Garsonluk yaparak para kazanabilirsiniz

İş alanında bazı sektörlerde kimi zaman eleman ihtiyacı daha da fazlalaşmakta olduğunu biliyoruz. Bu dönemlerden bir tanesi de özellikle yaz aylarında aktif hale gelen tatil köyleri ve benzeri alanlarda garsonluk yapmaktır. Bu alanda yapacağınız hizmetler doğrultusunda hem kendi ücretinizi alıp hem de ekstradan yapacağınız ufak tefek hizmetler karşılığında ek gelir elde edebilir ve daha düzenli geçinebilirsiniz.

Okul sonrası ve öncesi özel ders, yemek tarifi vb. alanlar da kurs vermek

Eğitmenlik sektör özellikle yazın okullar tatil olduğunda daha aktif hale gelmekte olduğunu biliyoruz. Öyle ki öğrenimini tamamlayamayan çocuklar özellikle Mateematik ve Fen bilimlerinde ek ders talebinde bulunmaktadırlar. Bunun yanı sıra sanatsal açıdan piyano ve el sanatları benzeri eğlenerek öğrenebilecekleri alanda da kendilerini geliştirerek öğrenmelerine katkı sağlfamaktadırlar. Her hangi bir beceriniz bulunmakta ise özel ders ve eğitim vererek bütçenize oldukça yüksek fiyatlar ile gelir imkanı sağlayabilirsiniz.

Sizlere iş fikirleri sunmaya devam edeceğiz bir sonraki diğer iş fikrileri sunan yazımızda görüşmek ümidi ile esen kalın..

Başvuru Gönder

DMCA.com Protection Status