Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur? Şahıs Şirketi Vergi Oranları

İş fikirleri kategorisine 13 Temmuz, 2016 tarihinde eklendi, 825 defa okundu

Şahıs şirketi kurmak istiyor ve bu konuda bir bilginiz yok ise bu yazımız ile ön bilgilere ulaşarak bir şahıs şirketi nasıl kurulur anlayabilirsiniz. Küçük bir işletme ile birlikte sizler de iş hayatındaki yerinizi hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Tercih edeceğiniz meslek dallarına bağlı olarak %20 vergi dilimini baz almanız gerekmektedir. Bu oranı geçeceğinizi düşünüyor ya da bu bağlamda bir işte yer almayı hedefliyorsanız limited şirketi sizler için çok daha doğru bir tercih seçimi olabilir. Şahıs şirketi açmanın sizlere sunduğu çok sayıda avantaj vardır. Dilerseniz bu avantajlara hep birlikte göz atarak bir inceleyelim.

Bir Şahıs Şirketinin Avantajları Nelerdir?

* Muhasebeci için yüksek miktarda rakamlar ödemenize gerek kalmaz. Bu aşamada masrafları kısmak için de tercih edilebilecek bir alan diyebiliriz.
* Vergi ödemelerinde kademeli sistem karşınıza çıkmaktadır. Bu da yine masrafları azaltmanız için en önemli ayrıntılardan bir tanesi olarak gösterilmektedir.
* Defter tasdik ücretlerinde de yine en düşük ödemelerden muafsınız ve masraflarınız yine en aza indirgeniyor ve bu durumda tercih edilecek konular arasına giriyor.

Bir Şahıs Şirketi Açımının Dezavantajları Nelerdir?

* Vergi oranlarında meydana elen değişiklik ve şirketinizin kısa sürede büyümesi ile birlikte artan kazanç sizler için eksi bir değer taşımaktadır. Bu anlatımı yapılan yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bu aşamada limited şirket sahibi olmak daha avantajlı bir hal almakla kalıyor.
* Şahıs şirketlerinin devredilmesi her zaman daha zor olarak gösterilmektedir. Ancak limited şirketleri kısa sürede ve uygun rakamlar ile elden de çıkarabilirsiniz. Bu da yine şahıs şirketinin eksilerinden bir tanesi halini alıyor.

Şahıs şirketi nasıl kurulur? Sorusunun yanıtına da aşağıda yer alan maddeler üzerinden kolayca ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra muhasebeciniz den de hiç çekinmeden yardım isteyebilirsiniz.

Şirket Kurulumu
400-500 TL
Noter Tasdiki
30 TL
Ticaret Odası Kaydı (Gerekli ise)
700 TL
Kaşe
10 TL
Defter Kaydı
100-150 TL
Ruhsat ( Gerekli İse)
250-300 TL
Fatura-Makbuz
100 TL
2 Adet İkametgah
10 – 15 TL
Yazar Kasa ( Gerekli ise)
300 TL
TOPLAM (ortalama)
2.000 TL

Başvuru Gönder

DMCA.com Protection Status