Sermaye olmadan iş kurmak, Sermayesiz ne iş yapabilirim?

İş fikirleri kategorisine 9 Haziran, 2016 tarihinde eklendi, 3.820 defa okundu

Sermaye olmadan iş kurmak, Sermayesiz ne iş yapabilirim?

Hemen hemen her kes para kazanmanın derdine düşmüştür. Nasıl para kazanırım ve ne gibi sermayem olmadan nasıl ilerlerim gibi konuları düşünmektedirler. Sermayesiz girilebilecek işler elbette var biz bunları araştırarak sizlere sunuyoruz. Parasız iş kurulur mu? Sermayeniz ve az da olsa bir bütçeniz yok ve dükkan açmak işletmek istiyorsunuz ne yapmak gerekir?  Ayrıntıları ile birlikte gelin birlikte göz gezdirerek okuyalım..

Birçok kişi para kazanmak, iş kurmak için sermayeye ihtiyaç olduğunu düşünmektedir. Ancak sermayesiz ya da az sermaye ile iş kurulabilir. Bu yazımızda sizlerle sermayesiz iş kurmanın yolları nelerdir bunlardan bahsetmeye çalışacağız.

Parasız iş kurmak, parasız nasıl iş kurabilirim?

İlk etapta kurmak istediğiniz iş az da olsa bir sermaye gerekiyorsa 7-10 bin lira civarında gibi iş kurmak için kredi veren bankalara başvurabilme olanağı kendinize sağlamalısınız. Elbette sizin için bu bir seçenek olabilir. Bankalardan kredi almak istemiyorsanız parasız iş kurulabilecek alternatiflerden bahsedelim.

Sermayesiz nasıl iş kurulur? Sermayem yok ve iş kurmak istiyorum..

Kendi işinizi kurmak kimi zaman inanılmaz bir başarı getirir bu iş göründüğü kadar kolay değildir. Aynı zamanda finansal özgürlük ve refah için de en iyi yoldur. Bunun yanında, iş kurmak için ilave sermaye bulmak epey bi zordur. Sermaye kullanmadan ya da küçük bir sermaye ile iş kurmanın yollarını inceleyelim ve anlatmaya çalışalım.

1.Öncelikle, iş kurarken kararlılık ve azim çok çok önemlidir. Eğer bunlar olmazsa, başarılı olmanız asla düşünülemez. Bu sebeple, seçtiğiniz işte kendinizi başarılı olmuş olarak düşünmelisiniz. Bunu beyin gücünüzü harekete geçirerek başarmalısınız. Başlamak için seçtiğiniz işin ne olduğunun bir önemi yok, eğer sermayesiz olarak bir işe başladıysanız, ekstra azme ve kararlılığa bir hayli ihtiyacınız da olacağa benziyor.

2.Şu anda sahip olduğunuz yetenekleri düşünün. Bu yeteneklerle herhangi bir ekipman olmadan veya sahip olduğunuz ekipmanlarla neler yapacağınızı bulmaya çalışın. Yeteneklerinizle potansiyel müşterilerinize ne tür hizmetler sağlayabilirsiniz?

3. Hali hazırda zaten düzenli bir işiniz varsa, yeni tam zamanlı işinizi başlatmadan önce bunu devam ettirmelisiniz. İşletme sahiplerinin çoğu, kurdukları işte yeterince başarılı olana kadar tam zamanlı işlerine devam etmişler ve yeni işlerini yarı zamanlı olarak yapmışlardır. Sizde bu şekilde yeni müşterilerinizi beklerken oluşacak finansal endişelerinizi azaltmakla kalcaktır.

4.İşinizde yardıma ihtiyacınız varsa ve personel alamıyorsanız, ailenizde veya arkadaşlarınızdan yardım almayı düşünün. İşletmenizin faaliyetleri istediğiniz başarıya ulaştıktan sonra ihtiyacınız personel ile çalışabilirsiniz.

5.Sermayesiz iş yapmanın en iyi yolu, bir hizmet satmaktır. Ana sermayeniz olmadan bir ürünü satmak veya dükkan açmak neredeyse imkansızdır. Bu yüzden tekrar sahip olduğunuz yetenekleri aklınıza getirin ve bunu potansiyel müşterilerinize nasıl sunacağınızı elbette düşünün.

6.İşletmenizin reklamını yapın. İnsanların sizi tanımasının ve ürününüzü bilmesinin tek yolu onu pazarlamanızdır. Piyasada var olan veya yeni çıkan bir ürün için, ağızdan ağza pazarlama tekniği en eski ve halen en iyi yöntemdir.

Sermayesiz iş nasıl kurulur ve sermayem olmadan nasıl kendi dükkanımın sahibi olabilirim hakkındaki konulara açıklık getirerek anlatmaya çalıştık bir sonraki yazımızda görüşmek ümidi ile esen kalın..

Başvuru Gönder

DMCA.com Protection Status